Prawidłowa geometria kół wpływa na stabilność prowadzenia i tor jazdy samochodu. W wyniku stłuczki albo jeżdżenia po wyboistych drogach może zmienić się kąt pochylenia kół i pojawić się rozbieżność pomiędzy kołami znajdującymi się z przodu oraz z tyłu auta. W naszym warsztacie przeprowadzamy pomiary i ustawiamy zbieżność kół. Posiadamy urządzenia do geometrii, które pozwalają nam oszacować rozbieżność z dokładnością do 1 stopnia.

Wymiana opon i naprawa felg

Wymiana opon to obowiązek, o którym musi pamiętać każdy kierowca. Nowe ogumienie pozytywnie wpływa na właściwości jezdne samochodu i tym samym zwiększa bezpieczeństwo kierowców. W naszym warsztacie zmieniamy opony z letnich na zimowe, ale również zajmujemy się sprawdzaniem stanu gumy, bieżnika oraz ciśnienia w oponach. Jeśli jest to konieczne, naprawiamy ogumienie.

Ponadto wymieniamy i naprawiamy uszkodzone felgi. Reperujemy szprychy i pęknięte ramiona. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by doprowadzić uszkodzone elementy do pierwotnego stanu.

Na czym polega geometria kół?

Geometria kół polega na sprawdzeniu wybranych parametrów zawieszenia, które mają wpływ na stabilność i prawidłowy tor jazdy: zbieżności kół, ich kąta nachylenia oraz kąta nachylenia i wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy. Po ich skontrolowaniu, jeśli jest to konieczne, reguluje się m.in. długość drążków kierowniczych i dokręca śruby mocujące wahacze.

Naprawienie elementów, z których składa się geometria, jest stosunkowo skomplikowaną czynnością i często wymaga użycia podnośnika. Z tego względu zalecamy, by nie próbować samodzielnie naprawiać geometrii. Doświadczeni mechanicy, którzy pracują w naszym warsztacie, są w stanie ustawić geometrię w ciągu kilku godzin. Cena takiej usługi wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od marki i modelu samochodu.

Popularne zapytania

  • Jak szybko zużywają się opony?

    Istnieje wiele czynników wpływających na to, jak szybko zużywa się opona (temperatura opony, rodzaj, producent, itp.). Wymianę ogumienia zaleca się, gdy zużyje się bieżnik lub guma straci swoje właściwości.

  • Wybrać opony zimowe, letnie czy całoroczne ?

    Wszystko zależy od upodobań klienta oraz stylu jazdy. Jeśli masz wątpliwości co to tego, który rodzaj ogumienia wybrać, to zapraszamy do kontaktu.

  • Czy bieżnikowanie opon się opłaca?

    Stanowczo odradzamy taką usługę. Jest to zagrożenie dla życia kierowcy i pasażerów! Dodowem na to są liczne filmy i testy, które można znaleźć w sieci.

© Copyright 2020 AutoWojak Template by Cityinfo