Klimatyzacja samochodowa znacząco zwiększa komfort jazdy, zwłaszcza w upalne, letnie dni. Gdy po włączeniu nawiewu nie leci powietrze albo pojawia się nieprzyjemny zapach, to znaczy, że potrzebna jest pomoc mechanika. Żeby nie dopuścić do usterki klimatyzacji, warto regularnie sprawdzać jej kondycję w serwisie klimatyzacji.

Na życzenie klienta sprawdzimy działanie i przeczyścimy cały układ klimatyzacji. W przypadku awarii jesteśmy w stanie szybko przeprowadzić konieczne naprawy i wymienić części. Posiadamy narzędzia do odgrzybiania i ozonowania klimatyzacji, więc możesz być pewien, że skutecznie pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu.

Napełnianie klimatyzacji czynnikiem chłodzącym

Żeby zapobiec zatarciu układu klimatyzacji, trzeba chociaż raz w roku skorzystać z usługi napełniania klimatyzacji czynnikiem chłodzącym. To ważne, ponieważ każdego roku z układu ulatnia się około 10% czynnika chłodzącego. Jego znaczący spadek może przyczynić się do powstania poważnych i czasami nieodwracalnych usterek.

Napełnianie trwa zaledwie kilka chwil. Jeśli skorzystasz z tej usługi, zyskasz pewność, że będziesz mógł komfortowo spędzać czas w samochodzie, gdy zrobi się ciepło.

W naszym warsztacie nabijamy klimatyzację czynnikami R-34 oraz starszymi zamiennikami takimi jak r134a. Cała procedura trwa niespełna godzinę i pozwala cieszyć się możliwością regulowania temperatury przez kolejnych 12 miesięcy.

Odgrzybianie klimatyzacji

Odgrzybianie klimatyzacji powinno być robione przynajmniej raz w roku, co 12 miesięcy. Najlepiej w pierwszych dniach wiosny. Pierwszym objawem sygnalizującym, że wewnątrz układu zalega dużo bakterii, jest nieprzyjemny zapach, który pojawia się po włączeniu nawiewu.

Odgrzybianie klimatyzacji jest bardzo ważne, ponieważ używanie zanieczyszczonego nawiewu może być niebezpieczne dla zdrowia i życia pasażerów. Bakterie znajdujące się wewnątrz układu wywołują różne reakcje alergiczne i mogą przyczynić się rozwoju niebezpiecznych chorób takich jak legionelloza.

Popularne pytania

  • Co jaki okres przeprowadzać serwis klimatyzacji?

    Najlepiej co rok przed wiosną.

  • Jak długo trwa serwis klimatyzacji?

    Zazwyczaj usługa wykonywana jest od ręki. W przypadku bardziej skomplikowanych napraw czas serwisowania ustalany jest z klientem.