Oleje to ważne płyny eksploatacyjne, od których zależy prawidłowe funkcjonowanie wielu układów w samochodzie. Żeby uniknąć kosztownych napraw, warto kontrolować ich poziom i stan.

W naszym warsztacie sprawdzamy stan wszystkich płynów i olejów eksploatacyjnych. Mamy oryginalne oleje silnikowe, hamulcowe i chłodnicze oraz oleje uniwersalne, więc w razie konieczności jesteśmy w stanie szybko uzupełnić ich poziom w aucie. Oprócz tego czyścimy i wymieniamy filtry kabinowe.

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

 • korzystamy ze sprawdzonych i wytrzymałych części,
 • dobieramy olej do modelu silnika,
 • starannie sprawdzamy wszystkie płyny eksploatacyjne,
 • czyścimy i wymieniamy filtry,
 • sprawdzamy szczelność uszczelek.

 

Wymiana filtra kabinowego

Oprócz olejów warto sprawdzać również stan filtrów kabinowych. Części te oczyszczają powietrze, które dostaje się do kabiny pojazdu, neutralizują szkodliwe gazy oraz różnego rodzaju pyłki, które są odwiecznym utrapieniem alergików.

Filtr kabinowy powinien być sprawdzany mniej więcej co 12 miesięcy. Jeżeli masz wątpliwości co do prawidłowego działania filtru w swoim aucie, to zapraszamy do naszego warsztatu. Sprawdzimy i, jeśli będzie to konieczne, wymienimy element na nowy.

Oleje i płyny w samochodzie

Terminowa wymiana płynów w samochodzie to podstawa jego poprawnego użytkowania. W każdym pojeździe regularnie powinny być sprawdzane takie płyny eksploatacyjne jak m.in. olej silnikowy, płyn hamulcowy czy płyn wspomagania kierownicy. Kierowcy często zaniedbują kontrolowanie poziomu płynów, dlatego przypominamy, że od terminowej wymiany oleju może zależeć zdrowie i życie kierowcy, pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Częstotliwość sprawdzania poziomu płynów eksploatacyjnych może się różnić w zależności od modelu auta. W nowych pojazdach ich poziom trzeba sprawdzać mniej więcej po przejechaniu 10-20 tysięcy kilometrów. W starszych modelach można przyjąć za zasadę, że olej powinien być wymieniany po około 12 miesiącach.

Popularne pytania

 • Po czym rozpoznać zużyty olej?

  Nowy olej jest zazwyczaj klarowny (ma złoty odcień), a stary jest ciemny, czasem prawie czarny. Trzeba jednak pamiętać, że ocena na podstawie koloru nie zawsze jest precyzyjna.

 • Czy czyszczenie starego filtra się opłaca?

  Biorąc pod uwagę koszty czyszczenia filtrów, zalecamy ich wymianę na nowe.

 • Ile czasu trwa wymiana części eksploatacyjnych?

  To zależy od marki pojazdu oraz modelu. Nie są to czasochłonne czynności, jednak dokładny czas podajemy po sprawdzeniu stanu auta.