Naprawa układu napędowego wymaga sprawdzenia kilku elementów takich jak: sprzęgło, wały napędowe i skrzynia biegów. Żeby ustalić przyczynę awarii, potrzebne są profesjonalne narzędzia diagnostyczne. Z takich urządzeń korzystamy w Auto-Wojak. Dzięki nim nasi fachowcy są w stanie szybko zlokalizować źródło problemu i przystąpić do napraw. Reperujemy wszystkie podzespoły, z których zbudowany jest napęd samochodu. Wymieniamy m.in. sprzęgła, łożyska zębowe i wały napędowe.

Jak rozpoznać uszkodzenie układu napędowego?

Szybkie rozpoznanie uszkodzenia jednego z elementów układu napędowego pozwoli uchronić samochód przed usterkami całego napędu. Sygnały wskazujące na to, że pojazd powinien trafić do mechanika to:

  • zgrzyty podczas zmiany biegów (sygnalizują najczęściej zużycie sprzęgła),
  • głośne stukanie podczas skręcania. Dźwięk będzie dochodził „z kół”,
  • utrudniona zmiana biegów i samoistne „wskakiwanie” biegów,
  • zapach spalenizny ulatniający się po użyciu sprzęgła,
  • spadek osiągów samochodu (zwłaszcza podczas wjeżdżania na wzniesienie).


Naprawa skrzyni biegów

Naprawiamy skrzynie biegów w samochodach oraz w motocyklach. Montujemy nowe przekładnie, uszczelniamy i regenerujemy stare mechanizmy, przywracając im dawną sprawność. Większość elementów, takich jak koła zębate czy synchronizatory, jesteśmy w stanie wymienić oraz naprawić w tym samym dniu, w którym auto zostanie dostarczone do warsztatu. Reperujemy manualne oraz automatyczne skrzynie biegów.

Nie zwlekaj z uszczelnieniem skrzyni biegów!

Jeśli zauważysz, że pod Twoim samochodem znajduje się mokra plama oleju, to niezwłocznie udaj się do warsztatu w celu uszczelnienia skrzyni biegów. To może być wyciek smarów z przekładni! Tej usterki nie można bagatelizować, ponieważ może doprowadzić do bardzo kosztownych i poważnych usterek przekładni i całego układu napędowego.

 

© Copyright 2020 AutoWojak Template by Cityinfo