Naprawa zawieszenia często kojarzy się z wysokimi kosztami. Przez to wiele osób odwleka naprawę tulei czy amortyzatorów na tak zwane „lepsze czasy”. W naszym warsztacie wykonujemy usługi w konkurencyjnych cenach. Szukamy rozwiązań, które nie nadwyrężą budżetu klienta i jednocześnie zapewnią możliwie jak najlepsze właściwości jezdne: stosujemy zamienniki, montujemy części używane. Naprawiamy i wymieniamy takie elementy jak: przeguby, drążki kierownicze i stabilizatory.

Ile czasu trwa naprawa zawieszenia?

Czas naprawy zawieszenia zależy od rozmiaru usterki i ilości części, które należy reperować albo wymienić. Najczęściej cała procedura trwa od 1 do nawet kilku godzin.

W warsztacie posiadamy dużą ilość części zamiennych. Dzięki temu większość usterek naprawiamy w tym samym dniu, w którym dostajemy samochód. Jeżeli naprawy wymagają pozostawienia samochodu w warsztacie na więcej niż 1 dzień, niezwłocznie informujemy o tym właściciela.

Jak dbać o zawieszenie w samochodzie?

Zepsute zawieszenie sprawia, że każda nierówność na drodze staje się bardzo odczuwalna dla kierowcy oraz pasażerów. To bardzo niekomfortowe, ale również niebezpieczne. Nieprawidłowe wyważenie oraz uszkodzone amortyzatory zmniejszają przyczepność samochodu, prowadząc często do tzw. nadsterowności oraz podsterowności. Co zrobić, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze?

 • Warto unikać dziurawych dróg. Wiemy, że ze względu na kondycję polskich jezdni nie jest to proste, ale jest to najlepsza metoda, by przedłużyć działanie amortyzatorów oraz łożysk,
 • Jeśli masz taką możliwość, to zamontuj w samochodzie felgi stalowe, a nie aluminiowe. Aluminium znacznie łatwiej uszkodzić niż stal,
 • Podczas poruszania się po dziurawej drodze jedź tak powoli, jak to tylko możliwe i staraj się nie używać hamulca podczas przejeżdżania przez wyboje.

Popularne zapytania

 • Jak szybko zużywają się opony?

  Istnieje wiele czynników wpływających na to, jak szybko zużywa się opona (temperatura opony, rodzaj, producent, itp.). Wymianę ogumienia zaleca się, gdy zużyje się bieżnik lub guma straci swoje właściwości.

 • Wybrać opony zimowe, letnie czy całoroczne ?

  Wszystko zależy od upodobań klienta oraz stylu jazdy. Jeśli masz wątpliwości co to tego, który rodzaj ogumienia wybrać, to zapraszamy do kontaktu.

 • Czy bieżnikowanie opon się opłaca?

  Stanowczo odradzamy taką usługę. Jest to zagrożenie dla życia kierowcy i pasażerów! Dodowem na to są liczne filmy i testy, które można znaleźć w sieci.

© Copyright 2020 AutoWojak Template by Cityinfo